Lois Lane:o)

Historie Lois Lane

3. dubna 2010 v 16:15 | By Erica:o)
SUPERMAN, hrdina z vesmíru


Když roku 1933 použil Jerome Siegel poprvé jméno Superman ve svém kresleném příběhu,byla postava ještě zločinec a nic nenasvědčovalo její budoucí oblibě. Siegel z něho později s výtvarníkem Josephom Schusterom udělali hrdinu a to se světu za pár let vyplatilo. V dubnu roku 1938 předali Siegel a Schuster všechna práva k své postavě mimozemšťana poslaného z planety s nadlidskými superschopnostmi zachraňovat svět,skrývajícího se za identitu novináře Clarka Kenta za 130 dolarů společnosti DC(Detective Comics).Postava předtím odmítnutá několika společnostmi, které toho asi dodnes litují. Action Comics No. 1 představilo světu Supermana v 200 000 výtiscích po 10 centech. Číslo 7 se však už tisklo v půlmilionovém nákladu.


První příběhy Supermana se dají číst s nostalgickým úsměvem, avšak pro tehdejší čtenáře to bylo něco nového. Lidé unavení světovou hospodářskou krizí a v předvečer Pearl Harboru byli vděční za jinou realitu než tu,kterou jim poskytoval život. Superman si brzy našel cestu do médií v celých USA. V roce 1939 začali souběžně s komiksem vycházet novinové stripy se Supermanem, které se objevovali až do roku 1966. V nich se poprvé objevilo jméno planety původu Supermana - Krypton, a jména jeho rodičů Jor-El a Lara.


Díky úspěchu Action Comics dostal Superman jako první superhrdina svůj vlastní titul ,,Action Comics Superman". V čísle 16. byl čtenářům představen Supermanův operační prostor- Metropolis,kříženec New Yorku a dalších měst východního pobřeží USA. S úspěchem komiksové série se Superman přepracoval v roku 1940 i do rádia. V té době se ještě nevyznačoval extra vyjímečnými schopnostmi- nelítal,jen skákal,neměl ještě rentgenový pohled ani supersluch. Chytal zločince a podvodníky, dokonce se pokusil ukončit druhou světovou válku, když chytl Stalina s Hitlerem a přivedl je před mezinárodní soud do Ženevy.
Superman se nemohl nedočkat filmového zpracování... Všechny filmy nebo seriály měly a mají jedno společné vycházejí z původního komiksu... (zdr.komix.kvalitně.cz)SUPERMAN ve filmu

ericadurance.blog.cz
Dosud nejslavnějším se v 90. letech stal Superman s dnes již sesnulým Christophem Reevem v hlavní roli.Superman neboli novinář Clark Kent zde pracuje jak už bylo řečeno v redakci Daily Planet a spolu se svou trochu potrhlou ale chytrou a cílevědomou kolegyní Lois Laneovou(kterou tajně miluje),dcerou generála Sama Lane šlape zloduchům na paty.Jsou tu všichni Lois Lane,ředitel Daily Planet Perry,roztomilý fotograf Jimmy Olsen,ale především Lex Luthor-známý komiksový zloduch.
Ve třech dílech se postupně dovídáme,že Clark pochází z malého městečka v Kansase zvaného Smallville,a že byla nějaká dívka jménem Lana Lang,kterou opět tajně miloval,ale která již má dítě a je rozvedená.

Lois poblázněná šarmem Supermana vůbec nevidí ,že má Supermana v podobě nemotorného,brýlatého Clarka denně před sebou. Kdo ve skutečnosti Clark je se dovídá až ve 3 . díle,Clark ji bere do své ,,Pevnosti"na severním pólu,kterou pro něj nechal postavit jeho otec Jor-El a je jakousi poslední vzpomínkou na jeho planetu...která zanikla hluboko ve vesmíru.


Dobrodružství Lois a Clarka

ericadurance.blog.cz
Podobně pak vypadal v 20. letech i dobrodružný seriál ,,Nová dobrodružství Lois a Clarka"(u nás známý pouze jako ,,Superman"),který přinesl slávu v té době ne moc známým hercům Teri Hatcher a Deanu Cainovi,kteří ztvárnili ústřední dvojici. Jak už název napovídá,děj se točil především kolem zde mile potrhlé elegantní Lois Laneové a šarmantního kavalíra Clarka Kenta,samozřejmě opět nechyběl zloduch Lex Luthor... pro změnu jsme zde však zaslechli již o Lionelu Luthorovi a Lana Langová zde milenka Lexe Luthora, která byla psychicky na dně, padla za záchranu Supermana.


SMALLVILLE aneb mládí Supermana

ericadurance.blog.cz
A pak přišel v 21.letech Smallville,který pojal příběh ,,Supermana" trochu netradičně aneb z jeho teenagerovského věku plného zmatení,přátelství,lásek,zrady a bolesti...

Jako v každém seriálu o Supermanovi, i tento musí mít svůj začátek. Vše začíná v roce 1989 kdy se k Zemi blíží asteroidy (zbytky vybuchlé planety Krypton) a zasáhnou zemi kde jinde, než v malém Kansaském městečku Smallville, kde způsobí spoustu zkázy. Ovšem také přinese radost, v podobě daru z nebes rodičům Kentovým, kteří nemohou mít děti. Nalezence z kosmické lodi si nechají a dají mu jméno Clark. Střihem se dostáváme do současnosti, kde všechen děj začíná - seznamování se s přáteli a také s krásnou Lanou Langovou, do které se Clark zamiloval a bude o ni mnohokrát bojovat. Ale nepředbíhejme. V tomto díle se také poprvé setkává Clark s Lexem, a to způsobem dosti netradičním. Lex nechtěně ve vysoké rychlosti srazí Clarka autem a oba spadnou z mostu do vody. Clark ho ovšem vytáhne, zachrání mu život a začíná jejich přátelství. Díl je taky zpestřen první záhadnou bytostí a to Jeremym, který byl v době výbuchu na kukuřičném poli připoutaný ke kůlu. Ten se mstí svým spolužákům a přivádí je do bezvědomí elektrickými výboji. Clark ho zastaví a diví se co všechno umí, a proto mu rodiče vyzrazují okolnosti jeho příchodu.(zdr.smallville-cz.com)

Smallville se v čele s velice pohledným Tomem Wellingem- bývalým modelem,který roli Clarka prve několikrát odmítl - stal brzy velice úspěšným a získal si oblibu u diváků na celém světě.

ericadurance.blog.cz
Lana Lang je zde v podání krásné Kristin Kreuk středoškolskou roztleskávačkou, hvězdou školy a chodí s kapitánem fotbalového týmu. Clark ji samozřejmě beznadějně miluje a Lana mu lásku,ktrerá se pak táhne celými 7 sériemi oddaně i přes jeho tajemství,o kterém až do 6.série nemá ani tušení opětuje.
ericadurance.blog.cz

Najdete tu spoustu známých i neznámých postav...Nechybí tu Luthorovi...Lionel otec Lexe je zde ukazán v trochu větším měřítku,což rozhodně není na škodu,aby jste pochopili osobnost jeho syna Lexe,který se už od traumatu z prvního meteorického deště zmítá mezi dobrem a zlem a ani jeho prvotní a na jeho poměry dlouho trvající přátelství s Clarkem mu nepomůže.Pak je tu Chloe Sullivan,věrná kamarádka Clarka,trochu potřeštěná,bystrá a vševědoucí dívka,co Clarka opravdově miluje a jejíž osud také časem nabere nečekané obrátky.Pak je tu na pár sérií také Pete Ross,taktéž kamarád Clarka,který jediný zná jako první jeho tajemtví...Nechybí tu ale samozřejmě také Kentovi,kteří svého nevlastního syna nadevše milují...

No a tak příběh Clarka Kenta pokračuje...střídavě se s Lanou Langovou milují a zase odcizují,Pete Ross zmožen strážením Clarkova tajemství opouští Smallville,a Clark je i nadále tajným hrdinou číslo 1.


ericadurance.blog.cz
A pak konečně přichází 4.série a s ní dlouho očekávaná Lois Lane v podání atraktivní Ericy Durance.Lois se zde coby velice tvrdohlavá,sebevědomá,svérázná,drzá,kritická sestřenice Chloe s tvrdou slupkou na povrchu a dobrým srdcem pod ní nastěhuje ke Kentům a svým sarkasmem a ,,vypotřebením veškeré teplé vody" přivádí Clarka k šílenství.Ten zatím-stejně jako ona-nemá ani tušení o tom,že téhle ,,slečně Nezávislé",co všechno zná a vždy si poradí,mohlo patřit jeho srdce...a tak s ní prozatím jen kamarádí...

Po té ale následuje několik zvratů...Lionel Luthor se stává jakýmsi prostředníkem mezi Clarkem a Jor-Elem,který s Clarkem promlouvá skrze ,,Pevnost"kterou objevil na severním pólu,Chloe se dovídá Clarkovo tajemství,které odvážně střeží,umírá Jonathan Kent,končí Střední škola a naši hrdinové se stěhují do Metropolis na výšku...tedy až na Lanu,která chce hledat svůj osud ve Smallville...i Clark však brzy vysokou opouští a vrací se obhospodařovat farmu...Chloe začíná pracovat v Daily Planet a spolu s ní jako si nešťastnou náhodou i Lois...Poté se Lana zamiluje do Lexe Luthora,počase se dovídá Clarkovo tajemství a chce Lexe ,který se projevil jako řádný tyran opustit,na nátlak Lionela je však nucena si Lexe vzít.Nakonec se ji však po několika zvratech podaří s Lexem rozvést a stěhuje se za Clarkem na farmu.Jen se nám v pár dílech představí tak trochu jako bezpáteřní mrcha,ale kdo by nebyl kdyby zažil to co ona,že?


SUPEMAN se vrací

A nakonec nesmíme zapomenout také na nejnovější a zatím poslední zpracování Superman a tím je Superman Returns neboli Superman se vrací-v hlavní roli s Brandonem Routhem,Kate Bosworth a dalšími hvězdami:)

Když pozemští astronomové objevili zbytky planety Krypton a vyslovili hypotézu, že nemusela být úplně zničena, Superman (Brandon Routh) se tam vydal, aby našel některé z možných přeživších Kryptoňanů. A teď se po šesti letech neúspěšného pátrání v troskách planety vrací do Metropolisu a zjišťuje, že svět jej už nepotřebuje, že se dokáže sám vypořádat se svými zloduchy a neřády. A co je horší, Lois Laneová si zařídila svůj vlastní život se synem a přítelem. Aby toho na milého ubohého Supermana Clarka nebylo málo, jeho starý protivník sotva z vězení propuštěný megaloman a sociopat holohlavý Lex Luthor (Kevin Spacey) chce Supermuže konečně zničit. A nezastaví se ani před zničením světa...

(zdr.csfd.cz)

(by Erica-kopírovat se zdrojem).
 
 

Reklama