Smallville || Season 4 || Obsahy epizod

12. září 2009 v 19:07 | By Erica:o)
Zdrojem je smallville-cz.com
Jsou zde obsaženy pouze obsahy epizod, ve kterých účinkovala Erica Durance.
4. 01 Crusade (Válka)
Clark se vrací do Smallville přeprogramovaný jako Kal-El. Rozhodnut naplnit svůj osud, Kal-el letí do nebe aby ukradl mocný kryptonský krystal. Martha se rozhodne zachránit svého syna a to tím, že navštíví asistentku Dr. Virgila Swanna, Bridgette Crosbyovou - dozví se o nové formě kryptonitu. Mezitím, Lois Laneová přichází do Smallville vyřešit záhadu a okolnosti smrti své sestřenice Chloe. I Lana se vrací do Smallville s novým přítelem Jasonem. Jonathan stále leží v komatu a Lionel čelí neradostnému novému životu ve vězení.


4.02 Gone (Pryč)
Clark a Lois Laneová vyšetřují Chloeinu zdánlivou vraždu, jsou však zastaveni armádním úředníkem, generálem Samem Laneem, který je Loisiným otcem. Lois podezřívá svého otce, že ví o vraždě Chloe víc než přiznává a Clark objevuje spojitost mezi Samem a Lexem. Jason přijíždí z Paříže a přesvědčuje Lanu o pokračování jejich blízkého a vřelého vztahu. S podezřením, že Chloe je naživu, Lionel posílá vraha se schopností přeměny svých končetin ve zbraně, aby případnou Chloe umlčel.


4.03 Facade (Pozlátko)
Clark čelí novému překvapujícímu nepříteli v podobě plaché středoškolačky. Ta si nechá udělat plastiku, aby lépe vypadala a zvedla svou popularitu. Nicméně, věci se nevydaří jak by měly v době kdy zjistí, že kryptonit, který byl použit k plastické operaci ubližuje všem, které políbí. Jejím dalším cílem bude Lana. Mezitím, Jason a Lana se rozhodnou dále tajit svůj vztah před Clarkem.
4.08 Spell (Kouzlo)
Poté, co Lana předčítá z kouzelné knihy ze 16. století se ona, Chloe a Lois stanou posedlými čarodějnicemi, které byly upáleny na kůlu. Tři čarodějnice se vrací aby se pomstily a hledají mocný Kryptonský krystal a tím způsobí ve městečku velký zmatek. Clark se je snaží zastavit, ale ty ho zbaví jeho schopností a donutí jej vyzradit jim pozici krystalu, který on ukryl v jeskyních.
4.12 Pariah (Bolestná ztráta)
Lana a Jason jsou napadeni a téměř zabiti neviditelným útočníkem a Alicia je hlavní podezřelá. Clark brání svou dívku ale když najde všechny důkazy svědčící proti ní, je nucen si Aliciu trochu více prokouknout. Alicia se cítí raněna a tak donutí Clarka nechtěně vyklopit své tajemství přímo před Chloe. Mezitím, Jasonova matka Genevieve se vrací do městečka s tajemnou nabídkou pro Lexe Luthora.
4.13 Recruit (Konec fotbalisty)
Metropoliská univerzita vysílá svého hráče Geoffa, aby ukázal Clarkovi požitky, kterých může dosáhnout tím, že se přidá do jejich fotbalového týmu. Nicméně poté, co jeden z hráčů Metropoliské univerzity za záhadných okolností umírá a Lois je zatčena, Clark objevuje v Geoffovi tajné schopnosti, které používá pro paralyzaci těch, kteří se mu postaví do cesty - tedy i Lois. Mezitím, Chloe se stále více zajímá o Clarka a dovídá se více o jeho tajemství.4.14 Krypto (Psí kamarád)
Lois při cestě autem srazí psíka a přiveze ho na farmu, aby se vyléčil. Clark zjistí, že to není jen tak obyčejný pes - vidí štěně, jak si odstrčí auto, aby se dostalo k balónku. Clark s Lois zjistí, že pes je výplodem zrušeného projektu LuthorCorpu a je využíván k páchaní zločinů. Lois je však unesena zloději a jelikož je Clark oslaben kryptonitem, musí je oba zachránit pes Krypto. Mezitím, Lana vyzvídá jak je Jason spojen s intrikami jeho matky.4.16 Lucy (Lucy)
Loisina sestřička Lucy přichází do Smallville. Lois s ní nemá moc dobré vztahy a navíc, Lucy ve městě každého oslní svým šarmem. Nicméně, Clark prokoukne její stinnou stránku - chytí ji, jak krade peníze v místním baru. Přinutí jí říct pravdu o tom, proč se tak náhle objevila ve Smallville. Pravda však uvádí Lois do smrtelného nebezpečí. Mezitím, krystal zmizí z Lanina bytu a Jason z krádeže obviňuje Lionela.4.18 Spirit (Duch)
Chloe, která je nominována na Královnu plesu se snaží přesvědčit Clarka a Lanu, aby se také účastnili plesu. Ovšem její rivalka Dawn spadne s autem do rokle plné kryptonitů. Její duše se pak dokáže přenést do ostatních lidí a ovlivňovat jejich chování. Výsledek tohoto je, že Lana požádá Clarka, aby byl jejím partnerem na plese, Lois se vetře na ples a Chloe založí na škole požár. Lex dá maturantům dárek v podobě skupiny Lifehouse, která jim bude na plese hrát.


4.19 Blank (Ztráta paměti)
Kevin je kluk, který dokáže lidem odebrat paměť - použije své schopnosti na Clarka, který tímto dostane amnézii. Chloe zjistí, co se stalo a musí Clarka jeho schopnosti znova naučit a zároveň mu bránit v tom, aby je neprozradil někomu jinému. Jak se tak Clark vzpamatovává, potká Lanu, znovu se do ní zamiluje a rozhodne se s ní své tajemství sdílet. Lex využívá Clarkovi situace a přesvědčuje Clarka, aby mu ukázal kde jsou tři mocné kameny.4.21 Forever (Zajatci okamžiku)
Clark musí zastavit školního fotografa, který unášením jednotlivých studentů - první je Chloe - připravuje simulaci střední školy, aby navždy zachoval její zlaté časy. Mezitím, Lex a Lionel jsou uneseni a mučeni rodinou Teagueovou, aby našli mocný kámen. Poté, co Genevieve zjistí, že kámen má Lana, rozhodne se s ní jednou provždy skoncovat.
4.22 Commencement (Tajemství kamenů)
Clark má noční můru, po které si urovná okolnosti svého původního pobytu na Zemi - zjišťuje, že pokud něco neudělá, tak se ve Smallville stane něco strašného. Míří do jeskyní, kde mu jeho biologický otec Jor-El potvrzuje jeho domněnku a říká, že aby této katastrofě planetárního významu zabránil, musí složit tři mocné kryptonské kameny dohromady. Mezitím Lex pomáhá Laně po vraždě Genevieve utéct ze Smallville. Poté nečekaně získává mocný kámen od Lionela. Chloe přijde na to, že kameny jsou spojeny s Clarkem a tak se snaží Lexe zastavit od odhalení pravdy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama