Twilight(Stmívání)

19. ledna 2009 v 21:10 | By Erica:o)

Twilight...fenomén,který v posledních měsících ovládl svět...
...určitě jste o tomto bestselleru Stephenie Meyer všichni přinejmenším slyšeli, viděli ho nebo ho dokonce i četli...
Příběh lásky (ne)obyčejné 17ti leté dívky Isabelly Swann a neobyčejného upíra Edwarda Cullena obdařeného na svůj značně pokročilý věk nelidsky přirozenou krásou a mládím se zaryl pod kůži nejednomu člověku...:o)

O ČEM TO JE?
Bella byla vždy trochu jiná. Když se její máma znovu vdala, Bella se rozhodla sblížit se svým otcem a nastěhovala se k němu do malého deštivého městečka Forks bez toho, aniž by čekala, že se její život změní. Na první hodině v nové škole si k ní přisedne tajemný a okouzlující Edward Cullen, kluk, který je jiný než všichni, které doteď potkala. Ve škole se o něm šíří zvláštní zvěsti, stejně tak o jeho sourozencích, se kterými vždy sedává osamocený u jednoho stolu ve školní jídelně. I navzdory varování kamarádů Bellu Edward neskutečně přitahuje, zdají se jí o něm sny. Postupně začne mít však podezření, že Edward není úplně obyčejný kluk...
HERCI:
Kristen STEWART
Kristen Stewart se narodila 9. dubna 1990 v Coloradu, USA. Jejím otcem je známý producer televize FOX John Stewart. Před kamerou se poprvé - nepočítám miniroličku ve filmu Třináctý rok (The Thirteenth Year) - objevila ve filmu Rose Trocheové Životní jistoty (The Safety of Objects). První velká role této mladé herečky přišla v roce 2002 v thrileru Úkryt (Panic Room). Kristen se k této roli dostala hlavně proto, že je nápadně podobná Jodie Foster, která ve filmu hrála její matku.
Po úspěšném filmu Úkryt následoval v roce 2003 snímek Cold Creek Manor od Mika Figgise. Dnes její kritiky nejvíce uznávaná role je ve skvělém dramatu Mluv (Speak), který natočila v roce 2004. Kristen bylo pouhých 13 let když si v tomto filmu zahrála roly studentky prvního ročníku střední školy, která byla znásilněna a musí se vypořádat se svým citovým traumatem. Kristen sklidila velkou chválu za ztvárnění tohoto podivuhodného portrétu mladistvých citů, které vyjádřila jen málem slov. Postava kterou ztvárnila totiž ve filmu příliš nemluví, o to těší bylo jí hrát. Později si zahrála v méně známých filmech jako Undertow (2004) a Fierce People (2005). Dále také hrála hlavní roly v rodinné komedii Chyťte tu holku (Catch That Kid).
Momentálně můžeme v českých kinech vidět film od tvůrců Jumanji s názvem Zathura. Kristen hraje starší sestru dvou bratrů Lisu, její sourozenci objevily záhadnou hru, která je přenese do vesmíru, kde zažijí plno dobrodružství.

Dále se také můžeme těšit na film The Messengers ve kterém Kristen hraje roly Jess, film bude nejspíše dokončen v příštím roce, k nám se však dostane o něco později. Další novinkou je role Lucy Hardwicke ve filmu In the Land of Womenm, který se zatím připravuje.

V osobním životě je Kristen vášnivou surfařkou a žije s rodiči a bratrem Cameronem v Los Angeles.

Od 27.11.2008 ji můžeme vidět ve filmu Twilight (Stmívání) kde si zahraje jednu z hlavní role Isabellu Swanovou, která se vášnivě zamiluje do upíra Edwarda Cullena (Robert Pattinson).


ROBERT PATTISON
Robert Thomas-Pattinson se narodil 13.května 1986 v Londýně, v Anglii. Je to anglický herec, model a hudebník. Nejvíce je Robert znám jako Edward Cullen z filmu "Twilight", který byl natočen podle světoznámého románu Stephanie Meyer a jako Cedrika Diggoryho z filmu Harry Potter a ohnivý pohár.

Jeho matka Clare pracuje pro modelingovou agenturu a jeho otec Richard dováží výběr aut ze Spojených států. Robert začal s účinkováním v amatérském divadle pro Marnesovu divadelní společnost ("Barnes Theatre Company"). Po mnoha zákulisních zkušenostech v tomto divadle, získal hereckou roli. Byl zachycen hereckým agentem v účinkování v "Tess of the D'Urbervilles" ,tím začal vyhledávat profesionální role. Od učínkování v amaterské verzi Macbethu v "Old Sorting Office" v uměleckém centru, se z části věnoval modelingu.
V roce 2004 přijal malou roli v německé produkci filmu "Ring of the Nibelungs" a s režisérkou Mirou Nair a Reese Witherspoon se objevil ve filmu "Jarmak marnosti" (Vanity Fair), ale jeho scény byly později vymazány a jeho účinkování bylo poze v DVD verzi. V květnu roku 2005 hrál také ve filmu "The Woman Before", ale těsně před premiérou byl nahrazen Tomem Rileyem. Po roce si zahrál Cedrika Diggoryho ve filmu Harry Potter a ohnivý pohár. Times Online ho poté nazval "British Star of Tomorrow" (Britská hvězda zítřka, Britská herecká naděje), také se říká, že je další nástupce Judeho Lawa.
Roku 2008 Robert stvárnil mladého upíra Edwarda Cullena ve filmu Twilight (Stmívání), tento film je natočen podle světoznámého románu Stephenie Meyer. Jeho další připravované filmy jsou "Little Ashes", kde hraje Salvadora Dalího, britská komedie "How To Be" a krátký film "The Summer house". V lednu 2009 začíná filmování projektu "Parts Per Billion" a v únoru 2009 začíná natáčení pokračování Twilight - "New Moon".

ZAJÍMAVOSTI:
  • Rob se podílel také např. na soundtracku k jeho již zmíněnému filmovému hitu Twilight písněmi NEVER THINK a LET ME SIGN , které sám nazpíval...


FOTA Z FILMU:


(článek vytvořen pro Behulienku,zdr. csfd.cz.,osobnosti.cz.,rober.lovelystars.net)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petra Petra | Web | 27. ledna 2009 v 10:53 | Reagovat

Ach ano, Twilight. Moje mánie...kdysi jsem ulítavala na Harry Potterovi, teď na Twilight. Ještě že mě zájem o Smallville nepřešel.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama